Srub Kelo SO4500
Srub Kelo SO4500

Srub Kelo SO4500

Vaše cena: Cena na dotaz

Popis produktu

Venkovní Sauny Harvia Kelo spojují kouzlo dřeva Kelo a tzv.sub-wood. Srub ze dřeva Kelo je jistě skvost mezi všemi saunami - není kvalitnějšího a vzácnějšího dřeva. Existují dva typy Kelo dřevin. Kelo pochází z lesů od severního polárního kruhu - strom roste po dobu mezi 100 až 300 lety, poté umírá, ale zůstane stát na celou věčnost v lese, zatímco všechny jeho větve a kůra odpadá, jeho míza je svedená do země. Ve výsledku je dokonale suché, vytvrzené dřevo, se správnými vlastnostmi pro tradiční finskou saunu. Druhým způsobem může být sub-wood, které kdysi plavalo na vodě, pak kleslo na dno kde zůstalo po mnoho let, tím si získalo vlastnosti které se skvěle hodí pro sauny, protože dřevo již dále nepracuje a odolává změnám teplot a vlhkosti. Kelo dřevin za posledních 20 let ubylo zhruba o polovinu, je již velmi málo nalezišť těchto skvostů, proto je významným unikátem vlastnit tuto exklusivní KELO saunu. V České republice jsou tyto KELO sruby zatím čtyři.

Kelo sruby jsou specifické pro finské Laponsko, kde jsou starou tradicí zručných řemeslníků. Každý srub má svůj vlastní charakter, a jakmile je postaven v místě budoucí realizace, přežije téměř o stovky let jakoukoli cihlovou stavbu - čím je kelo srub starší, tím je krásnější. Srub je výráběný technologií starých mistrů.

Ke kelo srubu je dodán i speciální KELO certifikát pravosti.

Objednáním Sauny Kelo si objednáte kompletní set ve kterém najdete všechny přípravky a materiál pro stavbu. Doporučujeme aby na stavbu dohlížel někdo z vyškoleného personálu naší firmy.

šířka: 2900
délka: 2450 + terasa
Možnost výběru topidla pro saunu:
Možnost A: Harvia Legend na tuhá paliva
Možnost B: Harvia Legend na el. energii Legend PO165 s lávovými kameny, kontrolní jednotka Griffin CG170.
Příslušenství do sauny je v ceně, dále vědro 12 l vědro s plastovou vložkou, 48 cm naběračka a teplo/vlhkoměr.
Dřevěný materiál pro saunu je dodán v jednom pevném balíku. Topidlo a další doplňky jsou dodány v samostatných balících. 


Cena je kalkulována individuálně. Prosím počítejte s dalšími výdaji na montáž, kterou provádí specialisté z Finska. Ceny Kelo srubů začínají od 756 000 Kč.

Pokud máte dotaz k tomuto produktu, vyplňte prosím následující formulář